0

υποψήφιοι

full time Senior IT Support Engineer

at ELINK ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΟΛΗΨΙΑΣ ΕΕ περιοχή Πειραιάς

Η eLINK αναζητά νέο συνεργάτη για την θέση Senior IT Support Engineer.
Πλήρης απασχόληση
Τοποθεσία: Πειραιάς, Αττική
Απασχόληση: Μηχανοργάνωση επιχειρήσεων εστίασης

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες:

Οργάνωση και διεκπεραίωση first level support
Δυνατότητα καθοδήγησης ομάδας, αναλαμβάνοντας την ευθύνη για ένα ή περισσότερα projects
Οργάνωση καθημερινών λειτουργιών τεχνικής υποστήριξης, οι οποίες περιλαμβάνουν όλες τις δραστηριότητες αντιμετώπισης προβλημάτων, την εξυπηρέτηση πελατών, τις εγκαταστάσεις και τις δραστηριότητες συντήρησης
Δημιουργία, ανάπτυξη και συντήρηση συστημάτων, υποδομών και εφαρμογών δικτύου
Επισκευές υλικού και εγκαταστάσεις περιφερειακού εξοπλισμού
Παροχή εκπαίδευσης προς τους τελικούς χρήστες, σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του λογισμικού και εξοπλισμού

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο ΙΕΚ – ΤΕΙ – ΑΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς πεδίου – κλάδου
Δίπλωμα για αυτοκίνητο ή/και μηχανάκι
Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον για 2 – 3 χρόνια
Καλές γνώσεις αρχιτεκτονικής δικτύου και routing
Εμπειρία σε Mikrotik, Ubnt
Επαφή με retail συστήματα ( POS, φορολογικοί, εκτυπωτές)
Πολύπλευρη σκέψη και ικανότητα αποσφαλμάτωσης Hardware/Software
Άριστη γνώση λειτουργικών Windows 7, 8, 10
Καλή γνώση λειτουργικού Android
Εμπειρία με βάσεις δεδομένων
Επικοινωνιακές δεξιότητες
Δυνατότητα διαχείρισης κρίσεων με συγκροτημένο τρόπο και σκέψη
Εκπληρωμένη στρατιωτική θητεία
Καλή γνώση Αγγλικών

Πρόσθετα προσόντα:

Η εταιρία παρέχει:

Δυνατότητες εξέλιξης
Μισθό ανάλογο προσόντων
Οικογενειακό κλίμα εργασίας

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 28-09-2022
εμφανίσεις: 496 φορές