0

υποψήφιοι

full time Linux System Administrator

at MultiHosting περιοχή Θεσσαλονίκη

Η MultiHosting, εταιρεία παροχής επαγγελματικών υπηρεσιών Web Hosting, αναζητά Linux System Administrator για να στελεχώσει το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Web Hosting.

Η εταιρεία εδρεύει στη Θεσσαλονίκη.

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α, θα είναι βασικό μέλος μιας ομάδας έμπειρων διαχειριστών, με κύριο μέλημα τη διαρκή διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας των υποδομών της εταιρείας. Πρόκειται για νευραλγική θέση που απαιτεί υπευθυνότητα και επαγγελματισμό.

Απαιτούμενα προσόντα:

Καθήκοντα:
• Monitoring ορθής λειτουργίας και απόδοσης του δικτύου και των Servers της υποδομής μας.
• Επίλυση προβλημάτων σε hardware & software.
• Παροχή τεχνικής υποστήριξης, σε πελάτες της εταιρείας.

Απαιτούμενα προσόντα
• Άριστη γνώση Linux Λειτουργικών και Δικτύωσης.
• Άριστη γνώση Apache, Nginx, MySQL, DNS servers, Mail servers κτλ.
• Άριστη κατανόηση και διαχείριση System Logs.
• Καλή γνώση διαχείρισης Cpanel ή/και Plesk.
• Εμπειρία σε εργαλεία και τεχνολογίες Virtualization.
• Εξοικείωση με συστήματα monitoring (Nagios, Zabbix κτλ)
• Γνώση συστημάτων Backup και Restore.

Πρόσθετα προσόντα:

• Εμπειρία στο Scripting.
• Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες και εκ περιτροπής, διαθεσιμότητα έκτακτης απασχόλησης για επείγοντα συμβάντα.

Στοιχεία που θα αξιολογηθούν πολύ θετικά
• Υπευθυνότητα, ζήλος για το αντικείμενο, οργανωτικότητα, έμφαση στη λεπτομέρεια!
• Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων σε συνθήκες πίεσης.
• Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικής γλώσσας.
• Άνεση στην προφορική επικοινωνία.
• Άνεση στην γραπτή επικοινωνία.
• Εξαιρετικό ομαδικό πνεύμα.
• Όρεξη για δουλειά, πάθος για τους στόχους του οργανισμού.

Πρόσθετες πληροφορίες
• Θα αξιολογηθεί σοβαρά προυπηρεσία σε τεχνικό τμήμα εταιρίας φιλοξενίας ιστοσελίδων.

Η εταιρία παρέχει:

• Σύγχρονο... user friendly περιβάλλον εργασίας
• Προοπτική γρήγορης εξέλιξης
• Αποδοχές ανάλογες της εμπειρίας και των αποδεδειγμένων δεξιοτήτων.

Σημείωση: Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη λήψη Βιογραφικών και συνεντεύξεων.

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 26-03-2019
εμφανίσεις: 599 φορές