0

υποψήφιοι

full time Senior Linux Systems Administrator

at DNHOST IKE περιοχή Αθήνα

Η DNHOST παρέχει premium, γρήγορες και αξιόπιστες υπηρεσίες web hosting & domain names, με υψηλού επιπέδου τεχνική υποστήριξη.

Αναζητούμε έμπειρο Linux Systems Administrator για να στελεχώσει την αναπτυσσόμενη ομάδα μας και να συνεισφέρει στην περαιτέρω βελτίωση των υπηρεσιών μας!

Καθήκοντα:
• Υπεύθυνος για τη συνεχή και σωστή λειτουργία των συστημάτων ΙΤ της εταιρείας (servers, δίκτυα, backup κτλ)
• Παρακολούθηση της λειτουργίας και της απόδοσης servers και δικτύου
• Επιλογή, εγκατάσταση, παραμετροποίηση, βελτιστοποίηση κι επίλυση προβλημάτων hardware & software
• Προγραμματισμός και εκτέλεση ενημερώσεων και αναβαθμίσεων
• Παροχή τεχνικής υποστήριξης Level 3/4 σε πελάτες και χρήστες
• Τεκμηρίωση διαδικασιών, πολιτικών και how-to για οργάνωση και αύξηση αποδοτικότητας
• Διαθεσιμότητα έκτακτης απασχόλησης εκτός ωραρίου για πολύ επείγοντα συμβάντα (σποραδικά)

Απαιτούμενα προσόντα:

Απαραίτητα προσόντα:
• Υψηλή τεχνογνωσία και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Όρεξη για δουλειά & συνεργασία σε απαιτητικό περιβάλλον
• Υπευθυνότητα, συνέπεια και οργάνωση
• Προθυμία εκμάθησης νέων τεχνολογιών και αντικειμένων εργασίας
• Εμπειρία 5-10 ετών σε ανάλογη θέση

Απαιτούμενες γνώσεις:
• Άριστη γνώση Linux (Centos7/RHEL) και CloudLinux (θεμιτή)
• Άριστη γνώση Apache/NginX, MySQL
• Άριστη γνώση DNS, FTP και email servers
• Καλή γνώση web hosting control panels (Plesk, cPanel)
• Καλή γνώση Virtualization (OpenVZ/Virtuozzo, KVM, Xen)
• Καλή γνώση firewalling (CSF, APF κ.α.)
• Γνώση συστημάτων Backup και Restore
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Πρόσθετα προσόντα:

• (προαιρετικά) Εγκατάσταση & διαχείριση routers/switches
• (προαιρετικά) Shell scripting

Η εταιρία παρέχει:

• Ανταγωνιστικός, σταθερός μισθός
• Ευχάριστο, εύκολα προσβάσιμο εργασιακό περιβάλλον
• Συνεχής επιμόρφωση και ευκαιρίες εξέλιξης

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 04-03-2019
εμφανίσεις: 546 φορές