1

υποψήφιος

full time Fullstack Web Developer

at Differend περιοχή Αθήνα

Η Differend δραστηριοποιείται στον τομέα του τουρισμού προσφέροντας λύσεις λογισμικού (SaaS) σε ξενοδοχειακές και συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.

Αρμοδιότητες:
Δημιουργία νέων χαρακτηριστικών (modules) στα υπάρχοντα συστήματα
Συμμετοχή στη δημιουργία νέων συστημάτων μεγάλης κλίμακας
Συντήρηση των υπαρχόντων εφαρμογών
Εργασία πάνω στη βελτιστοποίηση της απόδοσης του λογισμικού

Παρακαλούμε κατά την αποστολή του βιογραφικού σας να επισυνάψετε διαθέσιμο portfolio (δείγματα δουλειάς)

Απαιτούμενα προσόντα:

Εμπειρία 2+ ετών ως Fullstack Web Developer
Ικανότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας στα Αγγλικά
Αποδεδειγμένη εμπειρία στο ΟOPHP
Άριστη γνώση MVC
Άριστη γνώση MySQL
Πολύ καλή γνώση στο framework CakePHP 3
Άριστη γνώση API integrations και API-based συστημάτων
Πολύ καλή γνώση HTML5, CSS3
Πολύ καλή γνώση JavaScript και libraries
Γνώση του HTTP protocol

Πρόσθετα προσόντα:

Γνώση στη διαχείριση Server (Linux) και SSH
Γνώση PHP testing
Γνώση content management systems / CMS (Wordpress)
Ομαδικό πνεύμα
Έμφαση στη λεπτομέρεια, ικανότητα να οργανώνει το χρόνο και συνέπεια στους χρόνους παράδοσης
BA ή MSc πτυχίo Πληροφορικής

Η εταιρία παρέχει:

Μοντέρνο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
Υψηλές αποδοχές

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 21-11-2017
εμφανίσεις: 281 φορές