0

υποψήφιοι

full time Fullstack Web Developer

at Differend περιοχή Αθήνα

Η Differend δραστηριοποιείται στον τομέα του τουρισμού προσφέροντας λύσεις λογισμικού (SaaS) σε ξενοδοχειακές και συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.
Στα πλαίσια της συνεχούς διεύρυνσης και ανάπτυξης των δραστηριοτήτων μας αναζητούμε: Fullstack Web Developer

Αρμοδιότητες:
Δημιουργία νέων χαρακτηριστικών (modules) στα υπάρχοντα συστήματα
Συμμετοχή στη δημιουργία νέων συστημάτων μεγάλης κλίμακας
Συντήρηση των υπαρχόντων εφαρμογών
Εργασία πάνω στη βελτιστοποίηση της απόδοσης του λογισμικού

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Εμπειρία 2+ ετών ως Fullstack Web Developer
  • Ικανότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας στα Αγγλικά
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στο ΟOPHP
  • Άριστη γνώση MVC
  • Άριστη γνώση MySQL
  • Πολύ καλή γνώση στο framework CakePHP 3
  • Άριστη γνώση API integrations και API-based συστημάτων
  • Πολύ καλή γνώση HTML5, CSS3
  • Πολύ καλή γνώση JavaScript και libraries
  • Γνώση του HTTP protocol

Πρόσθετα προσόντα:
  • Γνώση στη διαχείριση Server (Linux) και SSH
  • Γνώση PHP testing
  • Γνώση content management systems / CMS (Wordpress)
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια, ικανότητα να οργανώνει το χρόνο και συνέπεια στους χρόνους παράδοσης
  • BA ή MSc πτυχίo Πληροφορικής

Η εταιρία παρέχει:
  • Μοντέρνο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Υψηλές αποδοχές

Παρακαλούμε κατά την αποστολή του βιογραφικού σας να επισυνάψετε διαθέσιμο portfolio (δείγματα δουλειάς)

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 30-10-2017
εμφανίσεις: 202 φορές