7

υποψήφιοι

full time Graphic & Web Designer

at Summerize περιοχή Αθήνα

Η Differend δραστηριοποιείται στον τομέα του τουρισμού και της διασκέδασης προσφέροντας λύσεις λογισμικού (SaSS) σε ξενοδοχειακές και συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.
Στα πλαίσια της συνεχούς διεύρυνσης και ανάπτυξης των δραστηριοτήτων μας αναζητούμε: Graphic & Web Designer

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδίαση και παραγωγή των web & mobile design αναγκών της εταιρίας
  • Σχεδίαση και συνεχή βελτιστοποίηση, ιστοσελίδων email templates και mobile screens
  • Σχεδίαση και δημιουργία wire frames, prototypes, mockups, user και process flows, icons
  • Έρευνα, επιλογή και επεξεργασία εικόνων και φωτογραφιών
  • Συνεργασία με διαφορετικά τμήματα για την κάλυψη των αναγκών τους

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Άριστη γνώση Αdobe Suite (Illustrator, Photoshop), visual design και wire-framing tools
  • Γνώση πάνω στις τελευταίες τάσεις, τεχνικές και τεχνολογίες του web και mobile
  • 2+ έτη προϋπηρεσίας που υποστηρίζονται από portfolio
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Δημιουργικότητα, καινοτόμος σκέψη, λήψη πρωτοβουλιών και ομαδικότητα

Πρόσθετα προσόντα:
  • Αντίληψη στο UX
  • Γνώση HTML5, CSS3
  • Γνώση content management systems / CMS (Wordpress, Joomla)
  • BA ή MSc πτυχίo grapic ή web design

Η εταιρία παρέχει:
  • Μοντέρνο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Υψηλές αποδοχές

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 18-10-2017
εμφανίσεις: 507 φορές