2

υποψήφιοι

full time WEB DEVELOPER

at FOCUS-ON GROUP LTD περιοχή Αθήνα

Η εταιρεία FOCUS-ON GROUP LTD, με κύρια δραστηριότητα τις υπηρεσίες διαδικτύου, αναζητά άμεσα δύο (2) άτομα για να στελεχώσει τη θέση του προγραμματιστή στα γραφεία της στην Γλυφάδα. Η θέση αφορά πλήρη απασχόληση και πενθήμερη εργασία.

Αρμοδιότητες:

Ανάπτυξη και βελτιστοποίηση υψηλής διαθεσιμότητας λογισμικού με σύγχρονες μεθόδους
Σχεδιασμός, ανάπτυξη, δοκιμή και συντήρηση εφαρμογών web
Ανάλυση και επίλυση προβλημάτων

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο Α.Ε.Ι., Τ.Ε.Ι., Ι.Ε.Κ. με κατεύθυνση πληροφορικής
Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
Απαραίτητες γνώσεις και προυπηρεσία σε PHP, JavaScript, AngularJS, AJAX, jQuery, HTML5, CSS
Απαραίτητες γνώσεις και προυπηρεσία σε πλατφόρμες Wordpress, Prestashop
Απαραίτητες γνώσεις και προυπηρεσία σε MVC web frameworks κυρίως Laravel
Γνώσεις Linux Server επιθυμητές
Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
Εμπειρία σε ανάπτυξη και διαχείριση εταιρικών sites
Εμπειρία στη διαχείριση έργων (project management)

Πρόσθετα προσόντα:

Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
Πνεύμα ομαδικής εργασίας
Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου και εντός αυστηρών προθεσμιών
Έμφαση στη λεπτομέρεια και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Η εταιρία παρέχει:

Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με την αξιολόγηση επιλογής
Δυναμικό και προκλητικό περιβάλλον εργασίας
Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
Στείλτε μας τώρα το βιογραφικό σας και οι σύμβουλοί μας θα επικοινωνήσουν μαζί σας για τον προγραμματισμό συνέντευξης.

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 08-06-2017
εμφανίσεις: 282 φορές