3

υποψήφιοι

part time Softwart Engineer

at Web-idea περιοχή Αθήνα

Περιγραφή:

Ποιοι είμαστε
Είμαστε μια εξαιρετικά δημιουργική ομάδα μηχανικών Η/Υ, απόφοιτοι του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου με την απαραίτητη τεχνογνωσία, εμπειρία αλλά και πάθος για τη σύλληψη της ιδέας, την ανάλυση και το σχεδιασμό έργων πληροφορικής.

Περιγραφή θέσης
Η εταιρία μας βρίσκεται σε αναζήτηση ενός ταλαντούχου software engineer, για την υποστήριξη και ανάπτυξη εφαρμογών βασισμένων σε django.

Αρμοδιότητες
Σχεδιασμός, ανάπτυξη, υποστήριξη κι επίλυση λαθών.
Όρεξη για συνεχή ενημέρωση, αξιολόγηση και εφαρμογή νέων τεχνολογιών με σκοπό να μεγιστοποιηθεί η αποδοτικότητα στην ανάπτυξη αντίστοιχων εφαρμογών.
Ικανότητα διεκπεραίωσης σύνθετων λειτουργικών απαιτήσεων σε απλές εφαρμογές

Απαιτούμενα προσόντα:

Πάθος για συνεχή εκμάθηση νέων τεχνολογιών, προθυμία συνεργασίας και ένταξης σε μία δημιουργική ομάδα
Εργασιακή εμπειρία σε ανάπτυξη εφαρμογών σε python
Εξαιρετική κρίση, οργανωτική σκέψη και επίλυση δύσκολων καταστάσεων

Πρόσθετα προσόντα:

Εμπειρία σε linux
Εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού με Javascript, HTML5, CSS3, Node JS,
Εμπειρία σε βάσεις δεδομένων MySQL

Προσφέρουμε ένα ιδιαιτέρως φιλικό και ομαδικό περιβάλλον εργασίας, δυνατότητα εξέλιξης, συμμετοχή σε κορυφαία projects από μεγάλες εταιρίες και οργανισμούς.

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 03-02-2016
εμφανίσεις: 914 φορές