3

υποψήφιοι

full time Web Developer

at WBS I.K.E περιοχή Θεσσαλονίκη

Περιγραφή:

Απαιτούμενη εκπαίδευση: ΑΕΙ/ΤΕΙ

Έτη προϋπηρεσίας: 2+

Σχέση απασχόλησης: Πλήρης απασχόληση

Περιγραφή θέσης εργασίας: Η εταιρία WBS Ι. Κ. Ε ζητά web developer για υπάρχοντα και νέα projects. Βιογραφικό και portfolio απαραίτητα.

Βασικές αρμοδιότητες: Υποστήριξη και επιδιόρθωση σε υπάρχοντα websitesτης εταιρίας καθώς και η ανάπτυξη νέων εφαρμογών κυρίως ως front- end developerαλλά και εκπαίδευση/καθοδήγηση ως back- end developer.

Απαιτούμενα προσόντα:

Πολύ καλές γνώσεις και εμπειρία σε τεχνολογίες html5 , css3 Καλές γνώσεις και εμπειρία σε βιβλιοθήκες jQueryΚαλές γνώσεις σε wordpress development (themes, plugins)Ικανότητα και κατανόηση του responsive application development

Πρόσθετα προσόντα:

sass/lessgrid system frameworks (π. χ. bootstrap)apache/php/mysqlAngularJS + ion + cordova mobile/hybrid framework developmentεπεξεργασία και απεικόνιση xml/json feeds (php, ajax)επεξεργασία εικόνας σε photoshop/gimpsprite/svg fontsμετατροπή . psd σε html

Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, Bonus, προοπτικές εξέλιξης, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 08-10-2015
εμφανίσεις: 991 φορές