0

υποψήφιοι

full time SENIOR Linux server administrator

at DNHOST ΟΕ περιοχή Αθήνα

H dnhost.gr μεγαλώνει και αναζητά για άμεση πρόσληψη & πλήρη απασχόληση SENIOR LINUX Server Administrator!

Καθήκοντα:
Διαχείριση, Συντήρηση κι Εγκατάσταση LINUX servers
Εντοπισμός κι Eπίλυση τεχνικών θεμάτων (software/networking/hardware)
Μελέτη, καταγραφή της υποδομής μας & τεκμηρίωση διεργασιών ρουτίνας

Απαιτούμενα προσόντα:

AΡΙΣΤΗ γνώση Linux (Command line, services, security)
AΡΙΣΤΗ γνώση δικτύωσης (IP Routing, TCP/IP Networking κλπ)
AΡΙΣΤΗ γνώση Apache & MySQL, DNS (bind) & Mail (postfix/qmail)
ΚΑΛΗ γνώση Parallels Plesk (ή/και cPanel), Parallels Virtuozzo (ή ΟpenVZ)
ΚΑΛΗ γνώση Server hardware
Προϋπηρεσία στο αντικείμενο (τουλάχιστον 5ετής)

Πρόσθετα προσόντα:

Καλή γνώση Chef, Puppet κτλ και Shell Scripting
Παρακολούθηση εξελίξεων στην αγορά & βιομηχανία web hosting
Καλή γνώση Windows Server 2008/SQL Server
Asterisk / FreePBX
Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (απαραίτητο)

Η εταιρία παρέχει:

Σύγχρονο & φιλικό περιβάλλον εργασίας στην ΑΘήνα
Προοπτικές εξέλιξης, δωρεάν γεύματα
Yψηλή αμοιβή (αναλόγως προσόντων) και bonus

Στείλτε το βιογραφικό σας στο staff@dnhost.gr

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 20-01-2015
εμφανίσεις: 1313 φορές