6

υποψήφιοι

full time Senior PHP Web Developer

at Easygourmet περιοχή Αθήνα

Έχοντας εξασφαλίσει series A funding, το start-up www.easygourmet.gr αναζητά Senior PHP Web Developer πλήρους απασχόλησης για να αναλάβει την ανάπτυξη της πλατφόρμας.
Κύριες αρμοδιότητες:
• Web development σε PHP για τη συντήρηση / επέκταση της πλατφόρμας
• Ανασχεδιασμός του User Interface βάσει προδιαγραφών
• Διαχείριση της σχεσιακής βάσης δεδομένων της πλατφόρμας
• Διαχείριση θεμάτων που άπτονται του web hosting
• Συμμετοχή σε ποιοτικό έλεγχο εργασίας εξωτερικών συνεργατών συναφών περιοχών

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει πάθος για τον προγραμματισμό καθώς και γνώσεις και δημιουργικότητα που τον κάνουν να ξεχωρίζει από τον μέσο όρο. Θα πρέπει να μπορεί να εργάζεται χωρίς συνεχή επίβλεψη αλλά με συγκεκριμένα χρονοδιαγράμματα, μόνος ή σε συνεργασία με άλλα στελέχη.

Απαιτούμενα προσόντα:

• ηλικία 25-40 ετών
• πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ θετικής/τεχνολογικής κατεύθυνσης
• εμπειρία τουλάχιστον τεσσάρων (4) ετών σε PHP development (είτε ως μισθωτός είτε ως ελεύθερος επαγγελματίας)
• εμπειρία ανάπτυξης σε κάποιο framework (yii, zend, codeigniter κοκ)
• πολύ καλή γνώση αρχιτεκτονικής LAMP
• πολύ καλή γνώση σε javascript, HTML/CSS
• πολύ καλή γνώση SQL
• γνώσεις Search Engine Optimization
• εξοικείωση με τις εφαρμογές του M/S Office
• καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Πρόσθετα προσόντα:

Η εταιρία παρέχει:

Η εταιρεία προσφέρει:
• ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο των προσόντων
• σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
• σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας με νέους ανθρώπους

Η θέση αναφέρεται στο διευθυντή του business unit.

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 02-06-2014
εμφανίσεις: 879 φορές