5

υποψήφιοι

full time Web Designer / Developer

at School περιοχή Αθήνα

Ιδιωτικό Σχολείο στην Αθήνα αναζητεί για μόνιμη οκτάωρη απασχόληση τεχνικό για τη θέση του Web Designer / Developer – Digital Content Creator.

Καθήκοντα:
1. Δημιουργία διδακτικού ψηφιακού περιεχομένου για διαδραστικούς πίνακες και ταμπλέτες (tablet PCs).
2. Δημιουργία ηλεκτρονικών (.pdf – .epubs) και έντυπων εκδόσεων.
3. Συντήρηση του portal, του intranet και του digital signage του Σχολείου.

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος, συνοδευόμενο υποχρεωτικώς από motivation letter και portfo-lio στο email dcc-school@outlook.com (κωδικός θέσης και θέμα: dcc-cv-2013)

Απαιτούμενα προσόντα:

Γνώσεις:
HTML5 – CSS3 – JavaScript
Adobe Edge Animate Project
Adobe Dreamweaver
Autodesk 3DS Max
Adobe Premiere
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe InDesign
Adobe Illustrator

Αν ο υποψήφιος (α) δεν γνωρίζει κάποιο από τα παραπάνω λογισμικά θα του δοθεί η δυνατότητα παρακολούθησης ταχύρυθμων σεμιναρίων.

Πρόσθετα προσόντα:

Προσόντα:
Πενταετή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση.
Ενθουσιασμός και δημιουργικότητα.
Όρεξη για συνεχή εμπλουτισμό των δεξιοτήτων.
Πλήρης αποδοχή των πλεονεκτημάτων της δια βίου μαθήσεως.
Πλήρης αποδοχή των αξιών και του οράματος του σχολείου.
Δυνατότητα ειλικρινούς ομαδικής εργασίας.
Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (θα εκτιμηθεί και η γνώση της γαλλικής).
Δίπλωμα ΙΧ αυτοκινήτου.
Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Η εταιρία παρέχει:

Συνεχή κατάρτιση

Πες σε έναν φίλο
καταχωρήθηκε στις 13-05-2013
εμφανίσεις: 1695 φορές